Aktualności

Oszukany przy zakupie ekogroszku

Data publikacji 02.08.2022

Oszuści wykorzystują trudną sytuacje na rynku węgla. Mieszkaniec powiatu płockiego oszukany został przy zakupie ekogroszku za pomocą strony internetowej.

Wysokie ceny węgla oraz trudności w jego zakupie spowodowały, że pojawiły się ogłoszenia stworzone  przez oszustów. W poniedziałek do płockiej komendy zgłosił się 37-latek zawiadamiając, że został oszukany przy zakupie ekogroszku za pomocą strony internetowej.

Mężczyzna szukał atrakcyjnych cenowo ogłoszeń. W tym celu przeglądał internet. Na jednej z stron znalazł korzystną ofertę cenową i zamówił 5 ton ekogroszu. 37-latek otrzymał na e-mail potwierdzenie i dane do realizacji przelewu za zakupiony towar. Po kilku godzinach ponownie wszedł na stronę internetową firmy oferującej opał, z której usługi skorzystał. Tym razem wyświetliła się na niej informacja, że nie prowadzi ona sprzedaży węgla za pośrednictwem sklepu internetowego, a klienci, którzy w ten sposób złożyli zamówienie zostali oszukani. Mężczyzna stracił 8345 zł. Płoccy policjanci prowadzą czynności celem ustalenia oszusta.

Przypominamy, aby zachować dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert oraz stosować zasadę ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. super okazje i "promocje", które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Powrót na górę strony