Aktualności

Paliwowi złodzieje - kto ich rozpoznaje?

Data publikacji 25.05.2017

Policjanci poszukują mężczyzn, którzy tankowali paliwo na kilku białobrzeskich stacjach, jednak już nie płacili za nie. Sprawcy po zatankowaniu pojazdów szybko odjeżdżali.

Na kradzieże najbardziej narażone są stacje benzynowe położone przy trasie S7. W większości przypadków mechanizm kradzieży jest taki sam. Podjeżdża samochód pod dystrybutor, wysiada zza kierownicy mężczyzna lub pasażer pojazdu i tankuje paliwo. Często są to znacznie ilości paliwa niż mieści zbiornik, ponieważ złodzieje zmieniają konstrukcję zbiornika przystosowując go specjalnie do kradzieży. Po zatankowaniu osoba szybko wsiada do samochodu i odjeżdża. Zdarza się też, że w natłoku  klientów w sklepie na stacji paliw sprzedawca dopiero po jakimś czasie zauważy kradzież i powiadomi o tym Policję. Wtedy jest późno, żeby bezposrednio po kradziezy można było zatrzymać sprawcę podczas ucieczki.

Ostatnia publikacja wizerunku złodziei w mediach w dużym stopniu przyczyniła się do zmniejszenia ilości występowania tego przestępczego procederu. Dzięki zainteresowaniu czytelników takimi publikacjami wykrywalność osób łamiących prawo rośnie. Dlatego i tym razem zwracamy sie o pomoc. 

Każdy kto rozpoznaje któregokolwiek ze sprawców lub posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie prosimy o kontakt pod wybranymi numerami telefonów: 48 613 52 00, 506-905-920, 997 lub na stronie Facebook Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach: https://www.facebook.com/PolicjaBialobrzegi/

Pamiętajmy, że Policja zapewnia anonimowość!

 

Autor: mł. asp. Edward Banach/AC

Powrót na górę strony