Aktualności

Cykl spotkań z młodzieżą w teatrze

Data publikacji 25.05.2017

Płoccy policjanci zakończyli cykl spotkań z młodzieżą, poświęconych problematyce narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Spotkania miały miejsce w nietypowym miejscu, gdyż Policjanci rozmawiali o tych trudnych problemach w teatrze. Okazją do tego rodzaju spotkań był spektakl przygotowany przez aktorów pt. „Jazda”.

„Jazda” jest to spektakl profilaktyczno-edukacyjny podejmujący temat współczesnego zagrożenia jakim są dopalacze. Głównie jest to spektakl adresowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale również rodzice i wychowawcy znajdą w nim interesujące treści dotyczące chociażby symptomów uzależnienia od dopalaczy.

Autorem spektaklu jest Mariusz Pogonowski – aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. „Jazda” to historia młodego chłopaka, który krok po kroku uzależnia się od psychoaktywnych substancji, rozkręca handel dopalaczami, traci własne zdrowie i zaprzepaszcza przyszłość, wciąga w „ćpanie”  kolejne swoje dziewczyny i doprowadza do załamania niczego nieświadomych rodziców. Opowieść obrazuje kolejne sceny jego drogi ku przepaści. Spektakl uświadamia o negatywnych skutkach dla zdrowia i życia jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków i dopalaczy.

Po każdym przedstawieniu odbywała się dyskusja z udziałem płockich policjantów oraz Stowarzyszenia MONAR w Płocku, którzy na co dzień zajmują się problemem uzależnień.

Cały projekt realizowany był przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku i PKN Orlen (w ramach projektu Orlen dla Płocka – Kultura z pasją), przy współpracy Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie – Delegatura w Płocku, Komendę Miejską Policji  w Płocku oraz Stowarzyszenie MONAR w Płocku.  

Aktorzy zagrali 23 spektakle, które obejrzało łącznie ok. 2000 osób z 21 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Płocka i powiatu płockiego. (K)

Powrót na górę strony