Aktualności

Grupa SPEED kolejny tydzień na mazowieckich drogach

Data publikacji 09.08.2022

Grupa SPEED to specjalna grupa policjantów ruchu drogowego, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestników ruchu drogowego. Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. Podniesienie bezpieczeństwa na drogach województwa, to priorytet mazowieckich policjantów.

Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których reagują na kierujących, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Funkcjonariusze w służbie wykorzystują radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Posiadają również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu do zwalczania agresywnych zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1129 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 887 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 7 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 993 mandatów, a w 13 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń.

Mundurowi zatrzymali 9 praw jazdy oraz 36 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 5 pijanych kierowców oraz 5 kierujących niestosujących się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przypominamy kierowcom, by nie traktowali dróg jako toru wyścigowego. Na trasie o dużym natężeniu ruchu rozwijanie nadmiernych prędkości może skończyć się tragicznie. W nagłej sytuacji zatrzymanie auta przy takiej prędkości jest praktycznie niemożliwe.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.51 MB)

Powrót na górę strony