Aktualności

Policjanci z Ostrołęki zabezpieczyli blisko 30 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 26.05.2017

Dobre rozpoznanie i skuteczne działania funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy pozwoliło na ujawnienie i zabezpieczenie kontrabandy. Produkty te nie posiadały polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono prawie 1500 paczek nielegalnych papierosów. Do sprawy zatrzymano 60-letniego mężczyznę.

Nad sprawą od dłuższego czasu pracowali policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w jednym z punktów handlowych na terenie Ostrołęki są sprzedawane nielegalne wyroby tytoniowe .

Przeszukanie wskazanego miejsca potwierdziło informacje policjantów. ,, Operacyjni” zabezpieczyli 1030 paczek papierosów różnych marek, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano około 60 - letniego mieszkańca naszego powiatu.

Następnie policjanci przeszukali miejsce jego zamieszkania, gdzie ujawniono kolejnych 440 paczek nielegalnych papierosów. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 30 tysięcy sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Uszczuplenie należności celnych w tej sprawie wyniosło około 34 tysiące złotych.Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci wydziału dw. Z przestępczością gospodarczą i korupcją ostrołęckiej komendy.

Powrót na górę strony