Aktualności

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Zdejmijcie nogę z gazu i razem zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach Mazowsza!

Data publikacji 26.08.2022

Część z nas korzystając z pięknej, słonecznej pogody, jaką zapowiadają synoptycy skorzysta jeszcze z okazji wyjazdu za miasto, niektórzy będą wracać do domu, aby po weekendzie jeszcze zdążyć ze szkolną wyprawką dla dzieci. Zróbmy wszystko, aby zakończyć te wakacje szczęśliwie i w komplecie!

Zarówno w weekend, jaki i w ostatnich dniach wakacji możemy spodziewać się większego natężenia ruchu na drogach, co niestety może wiązać się również z większa ilością zdarzeń drogowych, a słoneczna pogoda choć sprzyja wszelkim formom wypoczynku, niejednokrotnie może być uciążliwa dla kierowców, zwłaszcza tych którzy będą zmuszeni poruszać się w korkach.

W miejscowościach turystycznych i na drogach dojazdowych do tych miejscowości z pewnością ruch będzie większy, a jak większy ruch to możliwe są także utrudnienia. Przy wlotach do miejscowości mogą tworzyć się korki, niestety w takich sytuacjach zwłaszcza kiedy z nieba leje się żar, często brakuje nam cierpliwości i mamy do czynienia z agresją wśród kierowców.

Pamiętajmy że empatia i wzajemny szacunek powinien nam towarzyszyć również na drodze. Aby jak najlepiej wykorzystać te ostatnie wolne dni, nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich w tym również bezpieczeństwie na drodze.

O czym zatem należy pamiętać?

KIEROWCO!

PRZED WYRUSZENIEM W PODRÓŻ:

- sprawdź stan techniczny swojego auta i usuń ewentualne usterki,

- dobrze wypocznij, aby Twój stan psychofizyczny, pozwalał na maksymalną koncentrację i szybką reakcję na sytuacje na drodze,

- zachowaj trzeźwość!

W CZASIE JAZDY:

- przestrzegaj przepisów ruchu drogowego,

- stosuj się do ograniczeń prędkości,

- dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,

- dbaj o bezpieczeństwo pasażerów, w szczególności dzieci.

WYKONUJĄC TRANSPORT ZBIOROWY:

- zadbaj o właściwy stan techniczny autobusu przewożącego dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku,

- właściwe wyposażenie,

- stan psychofizyczny kierowcy.

BEZPIECZNA, BEZSTRESOWA PODRÓŻ JEST DOBRYM POCZĄTKIEM UDANEGO WYPOCZYNKU!

Powrót na górę strony