Aktualności

Podsumowanie lata z komisarzem Zebrą

Data publikacji 01.09.2022

Od 29 czerwca do 26 sierpnia w ramach wakacyjnej akcji Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu „Lato z komisarzem Zebrą” policjantów odwiedziło nas aż 15 grup, w których uczestniczyło blisko 500 osób wieku od 3-14 lat wraz z opiekunami. Spotkania były wyjątkową okazją do poznawania charakteru służby funkcjonariuszy i pracowników Mazowieckiej Policji na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Wszyscy uczestnicy utrwalali zasady bezpieczeństwa nad wodą podczas letniego wypoczynku, prawidłowe zachowania w przypadku kontaktu z osobą obcą oraz poznawały zagrożenia, jakie napotykamy w cyberprzestrzeni. Za każdym razem wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz posłuszeństwa psów służbowych, jak również omawianie przez ich przewodników oraz sposobów ich doboru i szkolenia. Podczas odwiedzin na terenie KWP zs w Radomiu uczestnicy oglądali policyjne pojazdy specjalistyczne - w tym Ruchome Stanowisko Dowodzenia - oraz wyposażenie służbowe policjanta SPPP w Radomiu kierowanego do zabezpieczania imprez masowych.

Oby wiedza i nabyte doświadczenia przyczyniły się do kształtowania wzorowych postaw wśród najmłodszych mieszkańców regionu radomskiego.

Dziękujemy za zaangażowanie opiekunów i aktywny udział w zajęciach.

Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu /S.Szewczyk/

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.8 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony