Aktualności

Podsumowanie wakacji 2022 na mazowieckich drogach

Data publikacji 01.09.2022

Blisko 500 autokarów przewożących dzieci na letni wypoczynek skontrolowali mazowieccy policjanci. Niestety, pomimo wytężonej pracy mundurowych doszło do ponad 400 wypadków, a 40 osób straciło życie na drogach.

Wakacje to czas wypoczynku, ale nie dla policjantów, zwłaszcza z wydziałów ruchu drogowego. To czas wytężonej pracy funkcjonariuszy, którzy każdego dnia czuwali nad tym, aby wszyscy dotarli bezpiecznie do celu. Zwracali szczególną uwagę na respektowanie dozwolonych limitów prędkości, stan trzeźwości kierujących, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci w pojazdach oraz stan techniczny pojazdów, zwłaszcza autokarów.

Pomimo intensywnej pracy policjantów w czasie wakacji na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 405 wypadków drogowych, w wyniku których zginęło 40 osób, a 498 zostało rannych.

Kontrola pojazdów przewożących zorganizowane grupy dzieci na wycieczki, obozy i kolonie oraz nadzór nad ruchem pojazdów na drogach prowadzących do miejscowości wypoczynkowych były jednym z priorytetów mazowieckich policjantów ruchu drogowego podczas wakacji.

Funkcjonariusze skontrolowali ogółem 489 autobusów, w których ujawnili 2 usterki, mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, tj. nadmiernie zużyta rzeźba bieżnika opon, pęknięta szyba czołowa. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne, tym samym uniemożliwiając dalsza jazdę.

Śmiało możemy stwierdzić, że z roku na rok stan techniczny autobusów jest coraz lepszy, świadczy to o odpowiedzialności kierujących i właścicieli tych pojazdów.

Powrót na górę strony