Aktualności

Areszt za nielegalną plantację konopi

Data publikacji 29.05.2017

W minioną sobotę sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez siedleckich policjantów materiałami przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe trzy miesiące pod zarzutem uprawy i posiadania znaczniej ilości środków odurzających 45-letniego mężczyzny. Obecnie aresztowanemu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego siedleckiej komendy rozpracowując środowisko osób zajmujących się przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduję się nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Kryminalni po wejściu pod ustalony adres zobaczyli profesjonalną plantację konopi indyjskich. Właścicielem był 45-letni siedlczanin. Rośliny rosły w specjalnym namiocie znajdującym się w jednym z pomieszczeń lokalu. Policjanci w sumie zabezpieczyli 51 krzaków konopi oraz ponad 2 kg suszu tych roślin. Policjanci zabezpieczyli również specjalistyczny sprzęt, który miał wspomagać rośliny we wzroście. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych roślin i narkotyków szacowana jest na ponad 65 tys. zł.

Właściciel nielegalnej hodowli został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

W minioną sobotę sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez siedleckich policjantów materiałami przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na najbliższe trzy miesiące pod zarzutem uprawy i posiadania znaczniej ilości środków odurzających. Za przestępstwa te 45-latkowi grozi obecnie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Autor: podinsp. Jerzy Długosz/AC

Powrót na górę strony