Aktualności

Reprezentacja KWP zs. w Radomiu na podium piłkarskiego turnieju

Data publikacji 20.09.2022

Reprezentacja KWP zs. w Radomiu zajęła trzecie miejsce w VII Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji, który rozegrano kilka dni temu na boiskach w Lidzbarku Warmińskim. Natomiast w czasie II Międzynarodowego Turniej Piłki Nożnej - EUROPA CUP im. st. sierż. Marcina Szpyruka, który rozegrano na Stadionie Miejskim w Sulejówku mazowieccy policjanci zajęli ósme miejsce.

W dniach 14-16 września 2022 roku w Lidzbarku Warmińskim odbył się VII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji. To sportowa impreza, która od lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mundurowych pasjonatów piłki nożnej. Nic dziwnego, gdyż organizatorzy, a więc Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów dokładają starań, by wszyscy uczestnicy mile wspominali czas spędzony na sportowych rozgrywkach oraz pobyt na Warmii i Mazurach. W tym roku, po dwuletniej przerwie na Warmię i Mazury spowodowanej pandemią, do serca Warmii czyli Lidzbarka Warmińskiego, tegorocznego gospodarza Turnieju, przyjechało 27 drużyn z całego kraju, by w duchu fair play zawalczyć o miejsca na podium. Honorowym patronem turniej był m.in. Komendant Główny Policji.

W uroczystym otwarciu turnieju uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu lidzbarskiego, miasta i gminy Lidzbark Warmiński. Zawody oficjalnie rozpoczął insp. Arkadiusz Sylwestrzak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji. Zarówno on, jak i podinsp. Sławomir Koniuszy Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, w swoich przemówieniach odnieśli się do historii patrona turnieju - mł. asp. Marka Cekały. To policjant, który dwadzieścia lat temu zginął na służbie podczas interwencji podjętej w Mikołajkach. Funkcjonariusz ruszył w pościg za bandytą, który w trakcie ucieczki wyciągnął broń i strzelił do policjanta, śmiertelnie go raniąc. Podczas ceremonii otwarcia turnieju obecna była Jadwiga Cekała - matka poległego policjanta.

Przez dwa dni sportowych zmagań drużyny dawały z siebie wszystko podczas rozgrywanych meczów. W kategorii kobiet walczyło sześć drużyn, mężczyźni zmierzyli się w dwóch kategoriach: open oraz 35+. I właśnie w kategorii open trzecie miejsce zajęła drużyna KWP zs. w Radomiu, w skład której weszli policjanci garnizonu mazowieckiego. Kategorię zwyciężyła drużyna Reprezentacji Polskiej Policji, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z KWP w Łodzi.

Zwyciężczyniami VII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały zostały zawodniczki drużyny Reprezentacji Polskiej Policji, w której gra m.in. sierż. szt. Katarzyna Żak, która na co dzień pełni służbę w KPP Sochaczew.

Kilkanaście dni wcześniej policjanci z KWP zs. w Radomiu wystartowali w II Międzynarodowym Turnieju  Piłki Nożnej - EUROPA CUP im. st. sierż. Marcina Szpyruka o Puchar Komendanta Głównego Policji. Impreza z udziałem 45 drużyn, w tym kobiecych oraz zespołu policji z Ukrainy rozgrywana była pod honorowym patronatem Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Historia turnieju wiąże się z tragicznym wydarzeniem sprzed dwóch lat. St. sierżant Marcin Szpyruk przybywając z rodziną na urlopie wypoczynkowym nad morzem, uratował tonącą dziewczynkę. Sam jednak utonął w walce z żywiołem. Starszy sierżant Marcin Szpyruk służył w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, która teraz wspólnie z Biurem Komunikacji Społecznej KGP oraz Regionem IPA Centralne Biuro Śledcze Policji jest organizatorem piłkarskiego turnieju Jego imienia.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony