Aktualności

Żyj i ratuj życie - policyjne działania na drogach Mazowsza w ramach akcji ROADPOL Safety Days

Data publikacji 21.09.2022

W dniu 21 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, w ramach kampanii ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), mazowiecka drogówka wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Radomiu prowadziła działania „Żyj i ratuj życie”. W działaniach na radomskich drogach wykorzystano m.in. drona.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Kampania przewiduje działania w całej Europie promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. W promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego wspólnie z mazowiecką oraz radomską drogówką tym razem włączyli się ratownicy medyczni z Polskiego Stowarzyszenia Poszukiwawczo-Ratowniczego w Radomiu, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Radomiu oraz dziennikarz motoryzacyjny TV Turbo, a zarazem kierowca rajdowy Łukasz Byśkiniewicz. Podczas działań kierowcy, którzy zostali zatrzymani przez patrol drogówki mogli skorzystać z instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonego przez wykwalifikowanych ratowników z Polskiego Stowarzyszenia Poszukiwawczo- Ratowniczego w Radomiu.

Apelujemy do kierowców, aby unikali brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii na drodze. Należy dostosować prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej.

Żyj i ratuj życie!

Autor: st. asp. Ewelina Stróżka/WRD KWP zs. w Radomiu

Działania na terenie garnizonu mazowieckiego:

Ciechanów

Płock

Lipsko

Żyrardów 

Mława

Sierpc

Zwoleń

Pułtusk

Maków Maz.

Ostrołęka

Sochaczew

Płońsk

Ostrów Maz.

Siedlce

Wyszków

 

 

  • Miejsce symulowanego wypadku drogowego
  • Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego mówi o założeniach akcji.
  • Widok z kamery drona.
  • Pojazd WITD w tle policjanci.
  • Krzyż przy drodze.
  • Urządzenie do pomiary prędkości.
  • Funkcjonariusz WITD podczas kontroli pojazdu.
  • Policjanci dokonujący kontroli prędkości.
Powrót na górę strony