Aktualności

Dzień Otwarty w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

Data publikacji 27.09.2022

W dniu 22 września w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbyły się prezentacje i pokazy w ramach Dnia Otwartego. Około tysiąca dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych oraz młodzieży klas policyjnych uczestniczyło w pokazach sprawności użytkowej psów służbowych oraz umiejętności jeździeckich i sprawności policyjnych koni służbowych. W pokazach nie zabrakło oczywiście psów z garnizonu mazowieckiego. Brały one udział w ćwiczeniach z posłuszeństwa ogólnego, ćwiczeniach obrończych, pokonywania przeszkód terenowych i pracy węchowej.

Koordynator psów służbowych z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu wyjaśniła na czym polega praca z psem, jak zostać przewodnikiem policyjnego psa oraz przypomniała, że zwierzęta to istoty, które mają swoje prawa i należy ich bezwzględnie przestrzegać. Na koniec przedstawiła jednego z przewodników – asp. Piotra Bonisławskiego, który opowiedział o swojej czworonożnej podopiecznej o nazwie służbowej Raja. Młodzież była zachwycona mogąc zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z suczką wyspecjalizowaną do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz posłuchać jak wygląda życie policyjnego psa. Takie pokazy i prezentacje stanowią nie tylko atrakcję dla dzieci i młodzieży, ale też uczą właściwych postaw, zasad bezpieczeństwa oraz przybliżają zawód policjanta.

Niebywałą atrakcją było lądowanie policyjnego śmigłowca oraz stoisko Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA. Państwowa Straż Pożarna w Grójcu i Ochotnicza Straż Pożarna w Chynowie zaprezentowała akcję ratowania osoby poszkodowanej zakleszczonej w pojeździe. Swoje stoiska promocyjno-edukacyjne miały także Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego-Instytut Nauk o Zwierzętach, Warszawski Ogród Zoologiczny, Żandarmeria Wojskowa, Jednostka Wojskowa Nr 3411, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

 

Wydział Prewencji/ES

  • Dzieci i młodzież obecna na dniach otwartych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach
  • Dzieci i młodzież obecna na dniach otwartych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach
  • Dzieci i młodzież obecna na dniach otwartych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach
  • Dzieci i młodzież w tle śmigłowiec
Powrót na górę strony