Aktualności

Pijany 30-letni kierowca został zatrzymany dwa razy w ciągu 2 godzin

Data publikacji 28.09.2022

Pijany mieszkaniec Rostkowa został dwa razy w ciągu dwóch godzin zatrzymany za kierownicą swojego samochodu. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu na stanowisko dowodzenia przasnyskiej komendy Policji wpłynęła informacja o tym, że na ul. Wojskowej w Przasnyszu policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku, w czasie wolnym od służby, zatrzymali kierującego seatem, który uderzył w zaparkowanego vw. Skierowani na miejsce przasnyscy policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego seatem, które wykazało, że 30-letni mieszkaniec Rostkowa w swoim organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Policjanci, samochód, którym poruszał się  mężczyzna, przekazali trzeźwej osobie wskazanej przez zatrzymanego. Mężczyzna po otrzymaniu wezwania do przasnyskiej komendy policji został zwolniony do domu. Była wtedy godz.18.

Ok. godz. 20 30-latek ponownie wsiadł za kierownicę seata. Chcąc zrobić na złość policjantom, przyjechał przed przasnyską komendę i na parkingu zaczął kręcić samochodem „bączki” i szybko odjechał w stronę Sądu Rejonowego w Przasnyszu. Tam powtórzył swój wyczyn i uciekł w kierunku centrum miasta. Informacja o nieodpowiedzialnym kierowcy trafiła do policjantów. Jeden z policjantów wracający po służbie do domu zauważył poszukiwanego seata o czym szybko poinformował swoich kolegów. Skierowani na miejsce policjanci przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych próbowali zatrzymać nieodpowiedzialnego kierującego. Kierujący nie reagował na polecenia do zatrzymania pojazdu i chcąc uniknąć zatrzymania podjął próbę ucieczki ulicami Przasnysza. Mężczyzna odjechał w kierunku Makowa Mazowieckiego. Gdy przejeżdżał przez Bogate stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Porzucił pojazd, a ucieczkę kontynuował pieszo. Został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie trzeźwości 30-latka wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholi i środków odurzających.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości ale również za niezatrzymanie pojazdu do kontroli i próbę ucieczki. Dodatkowo odpowie za szereg wykroczeń których dopuścił się w trakcie pościgu. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.  

 Autor: asp.szt. Krzysztof Błaszczak

Powrót na górę strony