Aktualności

Policjanci mazowieckiej grupy SPEED podsumowali kolejny tydzień na drogach

Data publikacji 04.10.2022

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kierowcy w ubiegłym tygodniu podczas kolejnych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED nadzorowali ruch na drogach Mazowsza. W służbie wykorzystali nieoznakowane radiowozy z videorejestratorami oraz ręczne laserowe mierniki prędkości z możliwością rejestracji obrazu. W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1121 wykroczeń, 814 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, a 4 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 950 mandatów karnych i skierowali 24 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy oraz 46 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 3 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz 3 kierujących, którzy pomimo orzeczonego zakazu sądowego porwadzenia pojazdów wsiedli za "kółko".

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 29-latek mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna poruszając się bmw w obszarze zabudowanym, gdzie w pobliżu znajdowały się przejścia dla pieszych, przekroczył prędkość ponad dwukrotnie. Na ograniczeniu do 50 poruszał się prawie 115 km/h. W związku z powyższym mundurowi z Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymali go do kontroli. Szybką jazdą uszczuplił swój portfel o kwotę 2000 złotych, natomiast konto kierowcy wzbogacił aż o 14 punktów karnych. Szczegóły tutaj: Szybki kierowca BMW sam pozbawił siebie prawa jazdy - grupa SPEED w akcji

Apelujemy o rozsądek i zdjęcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że mamy jedno życie i nie skracajmy go sobie brawurową jazdą.

 

Powrót na górę strony