Aktualności

O 70 km/h za szybko. Kolejny kierowca w krótkim czasie ponownie złamał przepisy ruchu drogowego

Data publikacji 07.10.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płońskiej komendy codziennie przeprowadzają kontrole prędkości na drogach. Wczoraj na jednej z dróg krajowych w powiecie płońskim zatrzymali pędzącego opla, którego 20-letni kierowca przekroczył ponad podwójnie dopuszczalną prędkość. Zgodnie z nowymi przepisami kierujący został ukarany w formie "recydywy", otrzymał 4000 zł mandatu karnego i 14 pkt. karnych.

Policjanci z płońskiej drogówki podczas kontroli prędkości na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Wola, zatrzymali osobowego opla, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że 20-latek z Płocka 17 września br. również przekroczył prędkość powyżej 31 km/h od dopuszczalnej, dlatego też policjanci na kierującego oplem nałożyli mandat karny w kwocie 4 tys. zł. stosując tzw. "recydywę", a na konto kierowcy dopisane zostało 14 pkt. karnych. Młodemu kierowcy funkcjonariusze także zatrzymali prawo jazdy, ponieważ prędkość z jaką się poruszał w obszarze zabudowanym była powyżej 50km/h. Skierowany zostanie również wniosek o sprawdzenie jego kwalifikacji, gdyż jako "młody kierowca" uzbierał już w sumie ponad 20 punktów karnych.

Przypominamy o obowiązku stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Brawura i lekkomyślność na drodze może doprowadzić do tragedii.

 

podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska/Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony