Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED podsumowała kolejny tydzień działań na drogach

Data publikacji 12.10.2022

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. W ręce stróżów prawa wpadli również nieodpowiedzialni kierujący, którzy wsiedli za "kółko" po alkoholu. W minionym tygodniu policjanci ujawnili ponad 1200 wykroczeń.

Grupa SPEED została powołana, by zatrzymywać kierowców, którzy za nic mają przepisy. Drogowi piraci nie zwracają uwagi na innych użytkowników dróg, lekceważą bezpieczeństwo i bywają agresywni. Dla takiego zachowania nie ma taryfy ulgowej. Kierowcy tracą prawa jazdy, a sprawy trafiają do sądów.

W ubiegłym tygodniu (3.10-9.10) policjanci "drogówki" wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED skontrolowali 1235 pojazdów. Ujawnili 1185 wykroczeń, w tym 889 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali 11 praw jazdy, w tym 9 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze nałożyli 1005 mandatów karnych i skierowali 25 wniosków o ukaranie do sądów. Udaremnili dalszą jazdę 4 kierującym, którzy wsiedli za "kółko" w stanie nietrzeźwości. 

Wyjątkową lekkomyślnością wykazała się 19-letnia kierująca oplem, która w msc. Edwardów w pow. grójeckim przekroczyła dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Młodej kobiecie grójeccy policjanci zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy i nałożyli 1500 zł mandatu. Dodatkowo na jej konto kierowcy dopisane zostało 13 punktów karnych. Kobieta swoimi uprawnieniami cieszyła się niespełna rok.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony