Aktualności

Podsumowanie tygodniowej służby grupy SPEED

Data publikacji 17.10.2022

Gdy wyjeżdżają na służbę, ich cel wydaje się prosty. To dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W przypadku policjantów z grupy SPEED sprowadza się to przede wszystkim do zwalczania głównych bolączek naszych dróg - nadmiernej prędkości i agresywnej jazdy. Tylko w ubiegłym tygodniu zostało skontrolowanych 1215 kierowców. Policjanci zatrzymali 18 praw jazdy oraz 64 dowody rejestracyjne.

Jesień to pora roku, kiedy kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Niestety, na drogach nie brakuje amatorów szybkiej i niebezpiecznej jazdy, którzy zapominają, że takie nierozważne zachowanie zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1179 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 909 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 10 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Stróże prawa nałożyli 990 mandatów, a w 41 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń.

Mundurowi zatrzymali 18 praw jazdy oraz 64 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 9 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Niestety pomimo nowego taryfikatora na drodze policjantów z grupy SPEED pojawiają się cały czas nieodpowiedzialni kierowcy.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony