Aktualności

Komendant uczcił pamięć poległych policjantów

Data publikacji 27.10.2022

„Nie umiera ten kto trwa w sercach naszych i pamięci naszej”. Tuż przed dniem Wszystkich Świętych Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec w towarzystwie swoich zastępców złożył wieniec przed pomnikiem upamiętniającym Funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945

Jesienna pora, opadające z drzew liście, Wszystkich Świętych. Czas zadumy. Zadumy nad tym, co było. Skarbnicą wiedzy i różnych tajemnic są cmentarze oraz pomniki. Tak jest również z pomnikiem upamiętniającym Funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945, który wśród wielu sekretów kryje również te związane z historią policyjnej formacji.

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec w towarzystwie I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakuba Gorczyńskiego oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Piotra Janika złożył wieniec pod pomnikiem upamiętniającym Funkcjonariuszy Policji Państwowej pomordowanych na Wschodzie przez NKWD w latach 1939-1945 nie tylko ku chwale przedwojennych policjantów, tak tragicznie zamordowanych na nieludzkiej ziemi, ale także ku pamięci tych, co odeszli współcześnie.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony