Aktualności

Kozienicka Policja włączyła się w kampanię "Różowy Październik”

Data publikacji 28.10.2022

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Jego symbolem jest różowa wstążeczka. To dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach wszystkie kobiety miały możliwość wysłuchania niezwykle ważnej prelekcji na temat profilaktyki i badań. Organizatorem spotkania był Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Kozienicach.

Różowy Październik to akcja prozdrowotna, która wskazuje na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i prowadzenie zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom, między innymi, takim jak rak piersi czy szyjki macicy.

Dzisiejsze spotkanie było zainicjowane chorobą naszej koleżanki, która zachorowała na raka piersi. To właśnie między innymi ona, ciągle uświadamia nas jak ważne i potrzebne są badania profilaktyczne w celu wczesnego zdiagnozowania choroby.
Na spotkanie została zaproszona niezwykła prelegentka Pani Beata Smykiewicz - Różycka, nauczycielka, logopeda, prezes Fundacji „Energia -Działanie”. Inicjatorka akcji Ida Czerwcowa. Stop rakowi Piersi. Podczas spotkania przekazała wszystkim zebranym niezwykle cenne informacje na temat badań oraz profilaktyki. To dzięki Pani Beacie mogłyśmy nauczyć się jak badać swoje piersi. Dla nas kobiet to nie jest żaden temat tabu. Tylko dzięki świadomości i umiejętności możemy same zadbać o soje zdrowie.
W geście solidarności policjantki oraz pracownicy służby cywilnej kozienickiej komendy przypięły różowe wstążki w ten sposób przyłączyły się do akcji, zachęcając do udziału w działaniach profilaktycznych. Na koniec spotkania do nieba poleciały różowe balony to znak naszej jedności z kobietami chorymi na raka.

Zdrowie to nasze wspólne dobro! Warto więc o nie zadbać! Pamiętajcie o tym Nasze Niebieskie Koleżanki

Autor podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony