Aktualności

System mobilnych kamer zarejestrował niebezpieczne zachowania kierowców

Data publikacji 31.10.2022

System monitoringu ICam wykorzystywany jest w rożnych sytuacjach, również do nadzorowania miejsc niebezpiecznych. Tym razem było to miejsce wskazane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie oko kamery zarejestrowało, jak trzech kierujących celowo wprowadzało swoje pojazdy w poślizg.

W ramach działań podjętych we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KWP z siedzibą w Radomiu, z użyciem mobilnego systemu monitoringu ICam - mobile HD, policjanci wydziału ruchu drogowego radomskiej komendy zarejestrowali przypadki, w których trzech kierujących, celowo wprowadziło pojazdy w poślizg boczny, czym stworzyli zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na podstawie nagrania policjanci I Komisariatu Policji w Radomiu ustalili sprawców tych wykroczeń. Obu młodym kierowcom policjanci radomskiej "drogówki" zatrzymali prawa jazdy i skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Karą grzywny po 2500 zł Sąd Rejonowy w Radomiu ukarał "drifterów" oraz orzekł zakaz prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy. Na właściciela trzeciego pojazdu, którym popełniono wykroczenie, za niewskazanie kierującego, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu nałożyli mandat karny w kwocie 5000 zł.

W ostatnim czasie coraz częściej otrzymujemy zgłoszenia, również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, że duże parkingi sklepowe, traktowane są przez niektórych kierowców jako tor wyścigowy. Zgłoszenia dotyczą nielegalnych wyścigów samochodowych oraz driftowania. Takim zachowaniem kierowcy, stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo, takie zachowanie zakłóca spokój okolicznych mieszkańców.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, radomscy policjanci kontrolują te miejsca i reagują na popełnianie wykroczenia.

Sprzęt, który został wykorzystany do zarejestrowania tych zdarzeń to system kamer umożliwiający rejestrację obrazu oraz jego zdalną transmisję do komputera. Dzięki bardzo wysokiej mobilności kamery, każdego dnia może pracować w innym obszarze obserwacji. Nie wymaga żadnego okablowania, a nawet żadnego zasilania zewnętrznego. System monitoringu ICam – mobile HD może być zastosowany tam, gdzie nie przewidziano jeszcze infrastruktury telekomunikacyjnej czy okablowania. ICam został wyposażony w kamerę noktowizyjną, która sprawdza się również w ciemnych i trudno dostępnych miejscach.

 

sierż. szt. Kamil Warda

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.63 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony