Aktualności

Policyjne działania Wszystkich Świętych. Mazowiecka Grupa SPEED nie odpuszcza

Data publikacji 31.10.2022

Dni Wszystkich Świętych, to dla większości wyjazdy na groby bliskich. Nad ich spokojnym przebiegiem na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego czuwają policjanci. Dziś rano mundurowi z ostrołęckiej drogówki, wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED udaremnili jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy, który przekroczył niemal dwukrotnie prędkość w obszarze zabudowanym, a pojazdem kierował mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca stracił już prawo jazdy, a teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczęli wzmożone działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa zwłaszcza w okresie uroczystości „Wszystkich Świętych” oraz „Zaduszek”.
Oprócz pomocy w dotarciu na miejsce osób chcących odwiedzić groby swoich bliskich policjanci stale są obecni zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i drogach lokalnych. A wszystko po to, aby eliminować z dróg niebezpiecznych kierowców.


Dziś rano w m. Borawe policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED zauważyli szybko jadące w obszarze zabudowanym suzuki. Kierowca poruszając się 96 km/h prawie podwoił dozwoloną prędkość. W związku z powyższym pojazd został zatrzymany do kontroli.
Już pierwsze sekundy kontroli pokazały, że przekroczenie prędkości to nie wszystko, co kierowca ma na sumieniu, czuć było także od niego alkohol.
Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali mu już prawo jazdy, w najbliższym czasie odpowie on za swoje zachowanie przed sądem.

Pamiętajmy, że bez względu na to, jakim pojazdem się poruszamy jazda pod działaniem promili jest skrajną nieodpowiedzialnością, która może być przyczyną tragedii wielu osób.


kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony