Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED podsumowała kolejny tydzień działań na drogach

Data publikacji 03.11.2022

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kolejni kierowcy, których „wyczyny” zarejestrowały kamery zamontowane w policyjnych radiowozach. W minionym tygodniu policjanci ujawnili 1110 wykroczeń.

Działania grupy SPEED prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1110 wykroczeń na drogach garnizonu. 813 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 3 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 924 mandaty karne, a w 25 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 12 praw jazdy oraz 47 dowodów rejestracyjnych, 7 pijanych kierowców, jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu oraz dwóch bez uprawnień.

Apelujemy o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony