Aktualności

„Mazowieckie drogi bez promili”

Data publikacji 07.11.2022

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Radomiu we współpracy z Fundacją PRODRIVER, która od wielu lat zajmuje się promowaniem bezpieczeństwa na drodze organizują w najbliższą środę akcję „Mazowieckie drogi bez promili".

Mimo rosnącej świadomości społeczeństwa, pijani kierowcy wciąż stanowią plagę na polskich drogach. Z roku na rok liczba wypadków i ofiar śmiertelnych rośnie. Kampania „Mazowieckie drogi bez promili” zwraca uwagę na wagę problemu. W trakcie wydarzenia, uczestnicy za darmo będą mogli korzystać z programu dydaktycznego jak i rekreacyjnego. Policyjne stoisko będzie składać się z symulatora dachowania, slalomu w alkogoglach, laboratorium pomiaru refleksu i koordynacji oraz wystawy miniaturowych samochodów rajdowych

Fundacja PRODRIVER jest od 2015 roku członkiem European Road Safety Charter - czołowej europejskiej instytucji powołanej do promowania Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Komisji Europejskiej. Od 2014 roku zrealizowała kilkadziesiąt kampanii społecznych z dużym naciskiem na profilaktykę wśród dzieci i młodzieży.

Akcja odbędzie się 9 listopada w godz.17-19 w Galerii Słonecznej w Radomiu.

Autor: kom. Emilia Kosma

Powrót na górę strony