Aktualności

Miał problemy z pamięcią i wyszedł z domu bez kurtki - poszukiwania trwały niespełna pół godziny

Data publikacji 07.11.2022

Niespełna 30 minut wystarczyło dzielnicowym z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce na odnalezienie chorego na alzheimera 80-latka. Senior wyszedł z domu bez kurtki i z uwagi na jego chorobę oraz niską temperaturę istniała pilna potrzeba jego odnalezienia. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonym policyjnym działaniom mężczyzna w porę został odnaleziony i przekazany pod opiekę członkom rodziny.

Służba w Policji to nie jest zwykła praca. Złożenie ślubowania i przyjęcie policyjnej odznaki to wzięcie na siebie bardzo dużej odpowiedzialności. To gotowość do niesienia pomocy zawsze bez względu na okoliczności, to również gotowość do podjęcia interwencji w każdym momencie, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Taką postawą wykazali się policjanci z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych.

Dziś około południa dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące mieszkańca Ostrołęki. Zgłaszający poinformował, że jego ojciec, który ma problemy z pamięcią wyszedł z domu bez kurtki. Policjanci bezzwłocznie przystąpili do działań, biorąc pod uwagę chorobę seniora oraz panującą niską temperaturę.

W takich przypadkach, kiedy chodzi o ludzkie życie i zdrowie cenna jest każda minuta dlatego natychmiast rozpoczęły się poszukiwania seniora, jego rysopis trafił do wszystkich policyjnych patroli. Policjanci kontrolowali parki miejskie, klatki schodowe, dworce oraz galerie i sklepy w poszukiwaniu 80-latka.

Po niespełna 30-minutach od zgłoszenia ostrołęccy dzielnicowi odnaleźli mężczyznę na jednej z ulic Ostrołęki, był on zdezorientowany. Senior został on przekazany pod opiekę członkowi rodziny, który nie krył zadowolenia ze szczęśliwego zakończenia policyjnych poszukiwań.

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony