Aktualności

Nie powrócił z przepustki do więzienia i popełnił kolejne przestępstwa

Data publikacji 08.11.2022

Policjanci patrolowo-interwencyjni zatrzymali sprawcę wybicia szyby w jednym z lokali w Garwolinie. Wartość zniszczonego mienia oszacowano na 1500 zł. 39-latek był agresywny zarówno wobec pracowników ochrony, którzy wyprowadzili go z lokalu, jak i wobec policyjnego patrolu. Oprócz uszkodzenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta 39-latek usłyszał kolejne zarzuty. Okazało się bowiem, że przestępstw tych dopuścił się podczas niepowrotu z przepustki do więzienia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Garwolinie na ulicy Kościuszki 39-letni mieszkaniec tego miasta, umyślnie wybił szybę frontową w lokalu. O całym zdarzeniu Policję powiadomił dysponent obiektu, który wstępną wartość strat wycenił na kwotę 1500 złotych.
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia. Jak ustalili policjanci mężczyzna uderzył w szybę krzesłem. Był bardzo agresywny, dlatego pracownicy ochrony wyprowadzili go z lokalu. W trakcie zatrzymania 39-latek był pobudzony i naruszył nietykalność policjanta. Zanim trafił do policyjnego aresztu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna powinien znajdować się w więzieniu, ponieważ został skazany i odbywał karę pozbawienia wolności. Okazało się jednak, że korzystając z przerwy w karze, bez usprawiedliwionej przyczyny nie stawił się do zakładu karnego po upływie wyznaczonego terminu.
39-latek usłyszał zarzuty i został przewieziony do Aresztu Śledczego w Lublinie. Kodeks karny za samo niepowrócenie z przepustki do zakładu karnego przewiduje karę do roku pozbawienia wolności. Dodatkowo za zniszczenie mienia i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony