Aktualności

Uczcili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Data publikacji 11.11.2022

Upamiętniając kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, policyjna delegacja z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemarem Wołowcem na czele, złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Czynu Legionów w Radomiu. Mundurowi oddali w ten sposób hołd wszystkim, którzy walczyli o niepodległość i wolność Polski. Mazowieccy policjanci na terenie całego województwa uczestniczyli w rocznicowych uroczystościach, ale także zabezpieczali okolicznościowe przemarsze, biegi i dbali o bezpieczeństwo ich uczestników.

Radomskie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Po mszy jej uczestnicy przemaszerowali przez centrum miasta na rynek, gdzie wystawiona była warta honorowa złożona z funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy na co dzień pełnią służbę w Radomiu. Po odegraniu hymnu, okolicznościowych przemówieniach, Apelu Pamięci i salwie honorowej, złożono kwiaty pod Pomnikiem Czynu Legionów.

W imieniu policjantów i pracowników garnizonu mazowieckiego Policji, wiązankę kwiatów złożyła policyjna delegacja z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemarem Wołowcem na czele. Towarzyszyli mu Komendant Miejski Policji w Radomiu insp. Konrad Krakowiak oraz Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu podinsp. Radosław Cubala. 

Mazowieccy policjanci na terenie całego województwa uczestniczyli w rocznicowych uroczystościach, ale także zabezpieczali okolicznościowe przemarsze, biegi i dbali o bezpieczeństwo ich uczestników.

ZP KWP

Powrót na górę strony