Aktualności

Dzięki czujności ostrołęckich policjantów skradziony samochód wrócił do swojego właściciela

Data publikacji 17.11.2022

Spostrzegawczość dzielnicowego z Myszyńca pozwolił na odnalezienie skradzionego na terenie sąsiedniego powiatu mercedesa o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Służba policjanta, aby była skuteczna wymaga dużych predyspozycji.  Zalicza się do nich bez wątpienia duża spostrzegawczość. Ważny jest również dobry przepływ informacji pomiędzy jednostkami i policjantami.

Właśnie tego rodzaju predyspozycjami wykazał się  dzielnicowy z Komisariatu Policji w Myszyńcu, który wczoraj dbał o bezpieczeństwo mieszkańców „swojej” gminy.W pewnym momencie uwagę funkcjonariusza przykuł zaparkowany w zaroślach mercedes. Policjant postanowił lepiej mu się przyjrzeć, ponieważ skojarzył informację z sąsiedniej jednostki policji, że podobne auto zostało niedawno skradzione z terenu powiatu łomżyńskiego.Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że podejrzenia dzielnicowego były strzałem w „10”. Zaparkowany samochód okazał się być skradziony z terenu powiatu łomżyńskiego.

Mundurowi z tej jednostki zostali powiadomieni o sytuacji, a pojazd dzięki czujności i spostrzegawczości myszynieckiego dzielnicowego mógł wrócić do zadowolonego z jego odnalezienia właściciela.

kom. Tomasz Żerański 

Powrót na górę strony