Aktualności

20 listopada 2022 - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Data publikacji 20.11.2022

Każdego dnia słyszymy bądź czytamy o wypadkach drogowych. Na polskich drogach codziennie rozgrywają się dramaty, dochodzi do tragedii, są ofiary w ludziach.

Kiedy słyszymy o ofiarach wypadków drogowych, najczęściej na myśl przychodzi nam to, że ktoś zginął, stracił życie. Kim zatem są ci, którzy przeżyli wypadek? Kim zatem są bliscy tych, którzy zginęli? A sprawca i jego rodzina?
Otóż na to określenie „OFIARY wypadków drogowych”, składają się ci wszyscy ludzie, bo jak nazwać ocalałą z wypadku, która już nigdy nie stanie na własne nogi, jak nazwać osierocone dzieci, rodziców opłakujących swojego syna czy córkę, po których został przydrożny krzyż? Jak nazwać matkę, która musi wytłumaczyć dzieciom, że ich ojciec przez kilka lat nie wróci do domu, że jest w więzieniu bo przez podjęcie niewłaściwej decyzji odebrał komuś życie?

Ten dzień jest po to aby uczcić pamięć wszystkich ofiar wypadków, ale jest też po to aby pokazać nam, użytkownikom dróg, że nasze decyzje, które na co dzień podejmujemy na drodze mogą zmienić nasze, życie i życie innych już na zawsze. Musimy zdać sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży kiedy wsiadamy do samochodu, że ten cud techniki którym się poruszamy w niewłaściwych rękach może stać się „narzędziem zbrodni”.

Przy każdej okazji apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, o to aby wyruszali w podróż ze świadomością, że nie są sami na drodze, że to od nich zależy bezpieczeństwo zarówno ich samych jak też innych użytkowników dróg. Nie mogło być inaczej również przy tej okazji.

PAMIĘTAJ! TO RÓWNIEŻ OD CIEBIE ZALEŻY CZY CZAS ZATRZYMA SIĘ DLA CIEBIE CZY TEŻ DLA KOGOŚ KTO MOŻE STAĆ SIĘ OFIARĄ TWOICH NIEWŁAŚCIWYCH DECYZJI.

WRD KWP zs. w Radomiu

 

 

 

 

Powrót na górę strony