Aktualności

Ostrołęcki policjant w czasie wolnym od służby ujął pijanego kierowcę

Data publikacji 23.11.2022

Policjantem jest się nie tylko w czasie służby. Nawet w trakcie codziennych, zwykłych czynności, policjant powinien być zawsze gotowy stanąć na straży prawa. Tak, jak policjant z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego, którego działanie doprowadziło do ujęcia niebezpiecznego kierowcy.

Policjant z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Funkcjonariusz będąc w czasie na wolnym od służby zauważył w Rzekuniu opla, którego styl jazdy wskazywał, że jego kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Ponadto kierowca opla w trakcie jazdy popełniał wykroczenia w ruchu drogowym stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego.

Widząc całą sytuację policjant wykorzystując dogodny moment udaremnił dalsza jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy i wezwał patrol policji, który wykonał dalsze czynności. Już pierwsze chwile interwencji pokazały, że podejrzenia policjanta były słuszne. Alkomat wykazał w organizmie 45-latka 3 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. Z mężczyzną był utrudniony kontakt.

Mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu to jedna z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Nie zapominajmy, że może być ona przyczyną ludzkich tragedii. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony