Aktualności

Jechał za szybko w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 23.11.2022

Kontrola prędkości zakończyła się dla mieszkańca powiatu gostynińskiego utratą prawa jazdy na trzy miesiące i wysokim mandatem karnym. Policyjne urządzenie do pomiaru wykazało 113 km/h w obszarze zabudowanym. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Pamiętajcie, że nadmierna prędkość to nadaj jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki kontrolowali prędkość na drodze wojewódzkiej nr 577 w Karłowie. W pewnym momencie zauważyli jadący zdecydowanie za szybko pojazd marki Volkswagen Sharan. Urządzenie do pomiaru wykazało 113 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 44-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Na mężczyznę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość o obszarze zabudowanym nałożono mandat karny w wysokości 2000 złotych. Mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Prędkość to jeden z głównych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo na drogach. To także główna przyczyna ciężkich obrażeń uczestników wypadków drogowych. O prędkości z jaką jedzie samochód decyduje człowiek i to on będzie ponosił konsekwencje wynikające z błędnych decyzji.

Nadmierna prędkość przyczyniła się do wielu tragedii na drodze, dlatego kolejny raz apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze.

 

asp. Agnieszka Dzik

 

Powrót na górę strony