Aktualności

Policjanci mazowieckiej grupy SPEED podsumowali kolejny tydzień na drogach

Data publikacji 09.01.2023

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1110 wykroczeń na drogach naszego garnizonu, 900 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 6 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 809 mandatów karnych, a w 23 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 10 praw jazdy oraz 45 dowodów rejestracyjnych. Zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców, 2 kierujących, którzy wsiedli za "kółko" pomimo cofniętych uprawnień i jednego kierującego, który prowadził pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

W poniedziałek (2 stycznia) policjanci ruchu drogowego grójeckiej komendy podczas kontroli prędkości w msc. Kozietuły, zatrzymali 35-letniego mężczyznę. Kierujący seatem przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 1500 zł, dodatkowo otrzymał 13 pkt. karnych na swoje konto kierowcy, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

We wtorek (3 stycznia) płoccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED w miejscowości Gąbin zatrzymali do kontroli peugeota, którego kierujący mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 67 km/h w obszarze zabudowanym. Wobec kierowcy został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Na drodze kierujmy się rozwagą i rozsądkiem. Musimy mieć świadomość, że za kierownicą auta jesteśmy odpowiedzialni za życie i zdrowie swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony