Aktualności

Mazowiecka grupa SPEED cały czas działa na drogach

Data publikacji 25.01.2023

Nadmierna prędkość, brawura, alkohol czy narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z którymi na co dzień walczą policjanci Mazowieckiej grupy SPEED. Pomimo apeli funkcjonariuszy, nadal nie brakuje uczestników ruchu drogowego, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drogach.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 894 wykroczenia. 664 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, w tym 2 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 29 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy oraz 40 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 6 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

W czwartek (19.01) w Warce grójeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla, którego kierujący dopuszczalną prędkość o 58 km. 31-latka na jazdę z prędkością 108 km/h w terenie zabudowanym ukarano mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Apelujemy o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony