Aktualności

Chciała sprzedać sukienkę za 6 zł, a straciła ponad 6 tys. zł

Data publikacji 27.01.2023

Apelujemy o zachowanie czujności podczas korzystania z portali sprzedażowych, gdyż jej brak może doprowadzić do utraty dużej ilości pieniędzy. Przekonała się o tym 29-letnia mieszkanka gminy Skórzec, która zamiast sprzedać przedmiot, straciła ponad 6 tys. zł.

Kilka dni temu do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zgłosiła się mieszkanka gminy Skórzec. Kobieta za pośrednictwem jednej z popularnych aplikacji chciała sprzedać sukienkę. Skontaktował się z nią potencjalny nabywca, który przed dokończeniem transakcji wysłał link logowania do rachunku bankowego. Niestety kobieta kliknęła w link, przez co dała mu dostęp do swojego rachunku bankowego. Za jego pośrednictwem, na dane pokrzywdzonej, zaciągnął on szybką pożyczkę, a następnie wypłacił z rachunku bankowego kwotę 6300 zł.

Niestety oszuści  ciągle szukają potencjalnych ofiar. Wybierają je nie tylko wśród robiących zakupy w internecie, ale i też wśród sprzedających. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, żeby nie „klikać” w link niewiadomego pochodzenia, bądź przesłany przez nieznaną nam osobę i podawać danych z karty płatniczej. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić oszczędności.

Powrót na górę strony