Aktualności

Ranna rowerzystka w wypadku w Ciechanowie

Data publikacji 27.01.2023

Do groźnego wypadku z udziałem rowerzystki doszło wczoraj w Ciechanowie na ul. Śmiecińskiej. 57-letnia kierująca rowerem trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 15-tej na drodze, gdzie nie ma ścieżki rowerowej. W takiej sytuacji rowerzysta musi korzystać z jezdni. Według ustaleń policjantów 26-letni mieszkaniec powiatu mławskiego jadąc osobowym seatem na prostym odcinku drogi,uderzył w jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. 26-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Zarówno kierowca samochodu jak i rowerzystka byli trzeźwi.

Pamiętajmy, że rowerzyści to tzw. niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego. W odróżnieniu od kierowców samochodów, kierującego rowerem nie chroni karoseria pojazdu, czy systemy bezpieczeństwa takie jak: poduszki powietrzne, pasy. Chociaż kask nie jest obowiązkowy, to w takich sytuacjach uchroni przed poważnym obrażeniami.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze, bacznie obserwujmy otoczenie. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Nawet jeden błąd na drodze może odebrać komuś życie.

mł. asp. Magda Zarembska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.84 MB)

Powrót na górę strony