Aktualności

Kolejne prawa jazdy zatrzymane. Mazowiecka grupa SPEED podsumowała kolejny tydzień służby na drogach

Data publikacji 30.01.2023

Pomimo apeli, wciąż kierowcy przekraczają dopuszczalną prędkość. Ich emocje na drodze skutecznie studzą policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED. W ubiegłym tygodniu zatrzymali 10 praw jazdy, 4 nietrzeźwych kierujących i skierowali 30 wniosków do sądów o ukaranie.

Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała kolejny tydzień działań na drogach. Funkcjonariusze wchodzący w jej skład skontrolowali 1109 pojazdów, ujawnili 990 wykroczeń. 767 wykroczeń, dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, 4 z nich w powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 10 praw jazdy, wśród nich 4 prawa jazdy kierowcom za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym pow. 50 km/h. Mundurowi skierowali 30 wniosków do sądów o ukaranie oraz zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych. Ponadto ujawnili 4 kierowców, którzy prowadzili pojazd w stanie nietrzeźwości oraz 3, którzy wsiedli za „kółko” pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

W piątek (20.01) w Warce grójeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe volvo, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość o 60 km. 43-latkę na jazdę z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym ukarano mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Kobieta straciła również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.


W miniony wtorek (17.01) po południu w Komarach pod Warką kierująca skodą w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 131 km/h! Wobec powyższego została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi, a prawo jazdy straciła na obligatoryjne 3 miesiące.

 

Zaspół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony