Aktualności

Straty na blisko 130 tysięcy złotych - podejrzany o kradzież i zniszczenie mienia zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 16.03.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali mieszkańca Ostrołęki, który kilkukrotnie kradł i uszkadzał maszyny budowlane o znacznej wartości. Łączna suma strat powstałych w wyniku działania sprawcy została oszacowana na kwotę blisko 130 tysięcy złotych.

20 stycznia dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży przewodów elektrycznych z maszyn budowlanych. Na miejsce natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia pojechali policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego. Mundurowi byli w stałym kontakcie ze zgłaszającym, który przekazał im informację, że sprawca wsiadł do autobusu i odjechał.

Po kilku kolejnych minutach wytypowany mężczyzna został zatrzymany w momencie, kiedy wysiadał z autobusu. Okazał się nim 44-letni ostrołęczanin, w jego plecaku policjanci znaleźli skradzione przewody oraz narzędzia służące do ich demontażu. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna niszczył i kradł w tym miejscu wielokrotnie. Jego łupem padły elementy instalacji elektrycznej i instalacji automatyki węzła betoniarskiego do produkcji betonu o wartości 21 tysięcy złotych. To jednak nie wszystko, swoim działaniem spowodował także uszkodzenie poszczególnych elementów instalacji o łącznej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Pokrzywdzony wycenił starty na kwotę 128 tysięcy złotych.

44-latek po zatrzymaniu został przewieziony do ostrołęckiej komendy policji i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i zniszczenia mienia, do których się przyznał. Amator cudzej własności niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Przestępstwa, których się dopuścił zgodnie z kodeksem karnym są zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powyższy przykład pokazuje, jak ważna jest współpraca mieszkańców z policją, dzięki której sprawcy nie unikają odpowiedzialności karnej. Dziękujemy osobie postronnej za właściwą reakcję. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie zwiększa szanse na zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku.

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony