4 osoby zatrzymane w związku z pobiciem 19-latka - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

4 osoby zatrzymane w związku z pobiciem 19-latka

Data publikacji 22.06.2017

W nocy 20 czerwca bieżącego roku w Płocku, na ulicy Rybaki doszło do pobicia młodego mężczyzny, policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie. Zatrzymano w związku z tym cztery osoby. W stosunku do jednej z nich policjanci wystąpili o zastosowane tymczasowego aresztu.

W nocy 20 czerwca o godzinie 0:00, policjanci w Płocku otrzymali zgłoszenie od młodej kobiety, że jakieś osoby chciały pobić ją i jej koleżankę. Wysłany przez dyżurnego patrol na miejscu był już 6 minut po zgłoszeniu. Gdy funkcjonariusze podjęli interwencję, zastali dwie młode kobiety, zgłaszającą i jej koleżankę. Zgłaszająca powiedziała policjantom, że doszło do nieporozumienia pomiędzy nimi, a siedzącą powyżej na schodach grupą, która stawała się coraz bardziej agresywna. Wówczas zgłaszające uciekły, nie widziały czy pobiegł za nimi kolega, który z nimi wcześniej był.

Policjanci, przeszukali wskazane przez poszkodowane miejsce zdarzenia świecąc latarkami znaleźli młodego mężczyznę, siedzącego na schodach. Mężczyzna miał zakrwawiony nos. Policjanci rozpytali go o okoliczności zdarzenia. Oświadczył, że nic mu nie jest, że wszystko jest w porządku i nic nie chce zgłaszać, a po wylegitymowaniu przez funkcjonariuszy odszedł. Policjanci pouczyli 19-letniego mężczyznę i zgłaszającą, że mogą w każdym momencie złożyć zawiadomienie o przestępstwie, a następnie sprawdzili okolice miejsca zdarzenia sprawdzając, czy nie ma tam osób mogących brać udział w opisanym zdarzeniu.

Po kilkunastu minutach patrol powrócił na miejsce zdarzenia. Na miejscu zastali załogę pogotowia ratunkowego, która opatrywała 19-letniego mężczyznę. Policjanci zapytali ratowników, czy poszkodowany wymaga hospitalizacji, jednak ci stwierdzili, że nie ma takiej potrzeby i oświadczyli, że 19-latek jest w stanie nietrzeźwym oraz, że może przebywać w pomieszczeniach dla sób zatrzymanych.

Policjanci wiedzieli, że młody mężczyzna nie ma w Płocku żadnej rodziny, a jego stan zagraża jego własnemu bezpieczeństwu, postanowili przewieźć go do KMP Płock do wytrzeźwienia. Policjanci nie używali wobec 19-latka żadnych środków przymusu bezpośredniego. Funkcjonariusze podjęli decyzję o jego zabraniu jedynie w trosce o jego bezpieczeństwo.

Jednak przed przewiezieniem go do komedny postanowiono zawieść go do szpitala celem zbadania czy jego stan zdrowia pozwala na jego pobyt w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. 19-latek trafił na SOR w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, tam został dodatkowo przebadany przez lekarza. Na miejscu dyżurująca lekarz zbadała 19-latka, w efekcie, po badaniu i rozmowie z nim stwierdzając, że może przebywać w pdoz wystawiając na to stosowne zaświadczenie.

Już w KMP Płock policjanci próbowali zbadać stan trzeźwości młodego mężczyzny, jednak nie był w stanie dmuchnąć w alkomat gdyż „był ospały”. Po osadzeniu 19-latka policjanci co kilkanaście minut - zgodnie z procedurami - sprawdzali pomieszczenie, w którym się znajdował sprawdzając jego stan. Ostatecznie, o godzinie 4:40, po kolejnym sprawdzeniu stanu zdrowia mężczyzny policjanci stwierdzili, że nie ma z nim kontaktu i powiadomili pogotowie i 19-latek został przewieziony do szpitala.

Pracujący nad tą sprawą policjanci zatrzymali 4 osoby, mogące mieć związek z pobiciem 19-latka. W stosunku do jednej z nich funkcjonariusze wystąpili o zastosowanie tymczasowego aresztu.

 

 

Powrót na górę strony