Aktualności

Potrącił pieszego, bo zajął mu miejsce parkingowe

Data publikacji 23.06.2017

Naczelnik drogówki z sochaczewskiej komendy był wczoraj świadkiem niecodziennego zdarzenia, gdy 70-mieszkaniec Sochaczewa potrącił mężczyznę, który zajął wybrane przez niego miejsce parkingowe. Agresywnemu kierowcy volkswagena golfa zatrzymano już prawo jazdy, a za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego odpowie przed sądem.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego sochaczewskiej komendy w trakcie służby szedł wczoraj ulicą Warszawską. W pewnym momencie zauważył kierowcę golfa, który chciał zaparkować auto na parkingu usytuowanym równolegle do jezdni. Na wybranym przez niego miejscu stał jednak pieszy, który zajął je dla innego samochodu, który już nadjeżdżał. Gestami dawał do zrozumienia kierującemu, żeby ten poszukał innego. Po krótkiej wymianie gestów siedzacy za kierownicą golfa ruszył autem wprost na pieszego i uderzył w niego. Potrącony mężczyzna upadł na maskę samochodu.

Naczelnik natychmiast interweniował oraz wezwał na miejsce patrol ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali prawo jazdy agresywnemu kierowcy. Teraz wartki 70-latek będzie również odpowiadał przed sądem za rażące naruszenie przepisów drogowych.

 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Dzik/AC

Foto ilustracyjne: fotolia.com

Powrót na górę strony