Uratowali 29-latka, który targnął się na swoje życie - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Uratowali 29-latka, który targnął się na swoje życie

Data publikacji 25.06.2017

Dzięki profesjonalnemu działaniu dyżurnego z garwolińskiej komendy Policji udało się uratować kolejne życie. Zdesperowany młody mężczyzna, który targnął się na swoje życie został uratowany. 29-letni mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy twierdząc, że popełni samobójstwo.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22/23 czerwca. Pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że podciął sobie żyły, po czym oświadczył, że jest w lesie, lecz nie wie gdzie. Funkcjonariusze próbowali ustalić skąd dzwonił, jednak nie było to łatwe.
Udało się tego dokonać służbie dyżurnej garwolińskiej komendy. Oficer dyżurny profesjonalnie przeprowadził rozmowę z 29-latkiem, tak by nie stracić z mężczyzną połączenia. Natychmiast na miejsce  zostały zadysponowanie służby: policja, pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna. To właśnie dzięki tej rozmowie oraz  przy użyciu środków techniki mundurowym udało się zlokalizować przybliżone miejsce przebywania desperata. Po podaniu przybliżonej lokalizacji, młodego mężczyznę w lesie odnaleźli strażacy. Mężczyzna w chwili zdarzenie był trzeźwy. Z obrażeniami ciała został przekazany załodze pogotowia ratunkowego, a następnie przewieziony do szpitala, gdzie wraca do zdrowia.

 

Autor: asp. szt. Marek Kapusta

Powrót na górę strony