Bezpieczne wakacje nad wodą - Aktualności - Policja Mazowiecka

Aktualności

Bezpieczne wakacje nad wodą

Data publikacji 27.06.2017

Ćwiczenia ratownictwa wodnego, nauka pierwszej pomocy, zabawy uczące zasad bezpieczeństwa – to główne punkty wydarzenia zorganizowanego nad Zalewem Zegrzyńskim. Ćwiczenia zorganizowano w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Dwie osoby płyną łodzią. Tylko jedna z nich jest ubrana w kapok. W wyniku szarpaniny obie wpadają do wody, a łódź wywraca się do góry dnem… tak rozpoczęły się ćwiczenia legionowskich ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej. W ten sposób dzieciom obserwującym działania służb uświadomiono, jakie zagrożenia mogą napotkać nad wodą w czasie wakacji.

To były tylko ćwiczenia, ale właśnie takie scenariusze pisze życie. Dlatego ważne jest, abyśmy spędzali czas nad strzeżonymi kąpieliskami i zawsze pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pilnujmy swoich dzieci, realnie oceniajmy własne umiejętności pływackie, korzystajmy z kąpielisk, na których obecni są ratownicy apelował Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

W trakcie ćwiczeń przewidziano szereg atrakcji dla młodych uczestników. O motocykle, oznakowane wozy, łodzie i sprzęt ratunkowy zadbały Komenda Stołeczna Policji, Państwowa Straż Pożarna i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 

W 2016 roku na terenie Mazowsza utonęło 47 osób (9 kobiet i 38 mężczyzn), co stanowi spadek o 8% (tj. o 4 zdarzenia mniej) w porównaniu do 2015 roku. W tym roku utonęło 16 osób.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewodę Mazowieckiego wspólnie z Komendami Wojewódzkimi: Państwowej Straży Pożarnej i Policji oraz Mazowieckim Kuratorem Oświaty i Mazowieckim WOPR-em w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. 

Link do działań nad Zalewem Zegrzyńskim: https://www.youtube.com/watch?v=KsYjuF1-_KQ&feature=youtu.be

 

Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Foto: KWP zs. w Radomiu

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony