Aktualności

Ukradł 36 krzeseł

Data publikacji 28.06.2017

Płoccy policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rozwiązali sprawę zaginionych krzeseł z ogródków gastronomicznych na terenie Płocka. Sprawca kradzieży robił to, bo jak oświadczył, bardzo łatwo mógł sprzedać skradzione meble.

W czerwcu płoccy policjanci zostali trzykrotnie powiadomieni o kradzieży krzeseł znajdujących się na terenie ogródków gastronomicznych przy lokalach na Starym Rynku i na ul. Tumskiej. Kradzieże miały miejsce w dniach 5, 15 i 21 czerwca. Łącznie zostało skradzionych 36 sztuk krzeseł o wstępnie ustalonej wartości 6500 zł.

Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą szybko ustalili podejrzanego. Okazało się, że jest to 30 letni mieszkaniec Płocka.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Oświadczył, że uzyskanie pieniędzy za skradzione krzesła nie było dla niego trudne, nabywców znajdował zaraz po kradzieży a sprzedawał je zupełnie przypadkowym osobom po znacznie niższej niż ich wartość cenie.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za kradzież. Za to przestępstwo w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony