Aktualności

Areszt dla nietrzeźwego kierowcy TIR-a

Data publikacji 07.07.2017

Sąd Rejonowy w Kozienicach przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla 33-letniego obywatela Ukrainy, który w poniedziałek kierował pojazdem pod wpływem alkoholu i doprowadził do zdarzenia drogowego w Brzeźnicy.

W poniedziałek około godz. 20 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Brzeźnica (gm. Kozienice) doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący ciężarówką, 33-letni obywatel Ukrainy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na zakręcie zjechał na przeciwległy pas uderzając w busa. Jak się okazało kierujący TIR-em był pod wpływem alkoholu. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Busem jechało sześć osób. 40-letniemu kierowcy nic się nie stało, a jego pięcioro pasażerów (23-61 lat) trafiło do szpitali w Kozienicach i Radomiu. Po badaniach troje z nich wyszło do domu.

Sąd Rejonowy w Kozienicach przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla 33-letniego obywatela Ukrainy.

 

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska/RJ

Powrót na górę strony