Aktualności

Policjant wracając po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 07.07.2017

Szybka reakcja i czujność policjanta wracającego do domu po służbie, zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy rovera, który jechał „wężykiem”. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 46-latek już stracił prawo jazdy, grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem policjant z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wracając do domu po służbie drogą krajową nr 12 w kierunku Zwolenia zauważył pojazd, którego jazda wskazywała, że kierujacy może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna siedzący za kierownicą gwałtownie przyspieszał, po czym zwalniał, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, a następnie pobocze. Jego jazda budziła poważne zastrzeżenia i powodowała bezpośrednie zagrożenie w ruchu. o niebezpiecznych manewrach na drodze powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

Widzący całą sytuację policjant próbował zmusić kierującego roverem do zatrzymania. Kiedy 46-latek zatrzymał się na przystanku autobusowym funkcjonariusz podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i wyjął kluczyk ze stacyjki. Od kierującego czuć było alkohol. Zaskoczony mężczyzna poczatkowo próbował się oddalić, nie reagował na słowa policjanta o pozostaniu w pojeździe. Po chwili na miejsce zdarzenia przyjechał patrol Policji. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu radomskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 3.

Czujny funkcjonariusz, który doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierujacego to policjant z 24-letnim stażem służby, który obecnie pracuje na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji II Komisariatu Policji w Radomiu. Jego godna naśladowania postawa przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

 

Policja apeluje.

Bardzo ważna jest nasza zdecydowana reakcja gdy widzimy, że pojazdem może kierować osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że osoby kierujące pod wpływem alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. W każdym przypadku podejrzenia, że pojazdem może kierować osoba nietrzeźwa należy niezwłocznie informować Policję.

 

Autor: Agnieszka Kołdej/AC

Powrót na górę strony