Aktualności

Policjantka z Ostrołęki podczas urlopu zatrzymała pijanego kierowcę, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 10.07.2017

Dzielnicowa z ostrołęckiej komendy policji udaremniła jazdę pijanemu kierowcy. Policjantka widząc sytuację, w której kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na rondzie odebrała 45-latkowi kluczyki nie pozwalając mu na dalszą jazdę. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Policjantka podczas zbliżania się do jednego z rond na terenie Ostrołęki zauważyła vw, który nie ustąpił jej pierwszeństwa przejazdu. Tylko dzięki jej refleksowi nie doszło do kolizji. Policjantka pojechała za vw i widząc sposób jego jazdy zagrażający innym użytkownikom dróg postanowiła udaremnić mu jazdę. Funkcjonariuszka swoim autem zmusiła kierowcę vw do zatrzymania, zabrała mu kluczyki i o zdarzeniu poinformowała dyżurnego ostrołęckich policjantów. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, a jego stan wskazywał, że jest pod jego mocnym działaniem.

Patrol ostrołęckiej ,,drogówki”, który przyjechał na miejsce poddał 45-letka badaniu trzeźwości. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego, miał problemu z koncentracja i utrzymaniem równowagi. Dzięki odpowiedniej reakcji policjantki nie doszło do tragedii, dalsza jazda w takim stanie byłaby ogromnym zagrożeniem dla niego samego oraz innych niewinnych uczestników ruchu drogowego. Niebawem bezmyślny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć. Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy ,,za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

 

mł.asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony