Odprawa roczna siedleckich policjantów - Aktualności z powiatów - Policja Mazowiecka

Aktualności z powiatów

Odprawa roczna siedleckich policjantów

Data publikacji 10.02.2020

W piątek 7 lutego 2020 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach odbyła się roczna odprawa służbowa. Na spotkaniu podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok ubiegły i przedstawiono zadania priorytetowe do realizacji na rok 2020. Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski złożył podziękowania na ręce kierownictwa komendy za zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków przez wszystkich policjantów i pracowników policji.

W piątek o godz. 13.00, w Sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach odbyła się roczna odprawa służbowa, na której podsumowano pracę siedleckiej jednostki za ubiegły rok. Pion prewencji zaprezentował podinsp. Dariusz Dudek , który podkreślił , że uzupełniliśmy stan etatowy naszej jednostki mamy kilkunastu nowych funkcjonariuszy. Wyróżnił także policjantów z Zespołu Wywiadowców, szczególnie jeśli chodzi o zatrzymania sprawców „ na gorącym uczynku”. Podsumował program „ Dzielnicowy bliżej nas” i przypomniał o zasadach działania programu „ Moja Komenda”. Omówił profilaktykę prowadzoną systematycznie na terenie powiatu siedleckiego z wyraźnym naciskiem na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Przełożeni odnieśli się również do wypadków drogowych. Niestety zwiększyła się ilość tego typu zdarzeń na terenie miasta. Odnotowaliśmy także więcej ofiar śmiertelnych. Podczas gdy w roku 2018 zginęło na naszych drogach 9 osób , w roku 2019 było aż 16 ofiar śmiertelnych. Od chwili gdy dysponujemy nowoczesnym BMW z wideorejestratorem ujawniono 3767 wykroczeń drogowych, a przecież to nie jest jedyny pojazd patrolujący drogi naszego powiatu. Pracę pionu kryminalnego omówił Naczelnik Wydziału Kryminalnego podinsp. Piotr Chromiński. W roku 2019 stwierdzono o 200 przestępstw więcej niż w roku poprzednim. Wzrosła także liczba narkotyków, które nasi policjanci zabezpieczyli. Było to ponad 27 kg różnego rodzaju substancji odurzających. Odnotowano także wzrost w kategorii mienie zabezpieczone. W ubiegłym, 2019r w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach zabezpieczono mienie o wartości powyżej 1 miliona 300 tysięcy złotych.

 

Prowadzący odprawę, mł. insp. Andrzej Dziewulski - Komendant Miejski Policji w Siedlcach podsumował wyniki osiągnięte przez siedleckich funkcjonariuszy w 2019 roku. Stwierdził, że policjantom przybywa codziennej pracy. Podziękował podwładnym za bardzo dobre wyniki osiągnięte podczas służby, a także zachęcił do dalszej pracy na tak wysokim poziomie. Przekazał także polecenia i uwagi Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s w Radomiu z którymi kadra kierownicza została zapoznana podczas rocznej odprawy funkcjonariuszy garnizonu mazowieckiego.

 

kom.Agnieszka Świerczewska

 

KMP Siedlce

Powrót na górę strony