Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego - Aktualności z powiatów - Policja Mazowiecka

Aktualności z powiatów

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 11.02.2020

Nie tylko policjanci ale również pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie udowodnili, że są gotowi podejmować działania z potrzeby chwili i poza godzinami pracy. W dniu 8 lutego 2020 roku powyższą tezę potwierdziła pracownica ciechanowskiej komendy. Wracając do domu ujawniła nietrzeźwego kierującego, któremu udaremniła dalszą jazdę.

Około godz. 17:30 jadąc w kierunku miejscowości Pałuki zauważyła podejrzanie zachowującego się kierującego pojazdem marki Smart. Mężczyzna prowadzący samochód jechał niepewnie, środkiem jezdni, powodując zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zmusiła kierowcę smarta do zatrzymania się. Już przy pierwszym kontakcie wyczuła od mężczyzny woń alkoholu, więc niezwłocznie wezwała policyjny patrol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie stwierdzili, że 53-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego jest nietrzeźwy, badanie wykazało w jego organizmie ponad dwa promila alkoholu. Jak się okazało kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Za swój czyn bez wątpienia będzie tłumaczył się przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

 

Autor: podkom. Ewa Brzezińska

 

Powrót na górę strony