Aktywny i świadomy senior

Ruszyła II edycja projektu Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów!

Data publikacji 31.05.2021

Bezpieczeństwo korzystania z nowoczesnych usług bankowych, prawa konsumenta na rynku finansowym czy metody weryfikacji autentyczności banknotów PLN to tylko niektóre z tematów, z którymi zmierzą się osoby starsze w ramach projektu realizowanego przez Mazowiecką Policję.

Z dniem 1 kwietnia 2021 roku Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu rozpoczęła realizację drugiej edycji projektu pn. Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów.

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości seniorów w obszarach: finansowym i zasad bezpieczeństwa w codziennym obcowaniu z finansami, bankomatami i operacjami finansowymi realizowanymi drogą elektroniczną oraz w zakresie przestępstw dokonywanych w bankowości elektronicznej, na które narażeni są seniorzy.

Cel zostanie osiągnięty poprzez organizację seminarium oraz szkoleń kaskadowych, w których weźmie udział łącznie ponad 1.400 osób starszych ze wszystkich powiatów garnizonu mazowieckiego - uczestników seminarium oraz szkoleń kaskadowych. Dzięki działaniom edukacyjnym osoby starsze pozyskają kluczowe informacje, które pomogą im w bezpiecznym korzystaniu z ofert i usług bankowych, a także zyskają umiejętności rozpoznawania najpopularniejszych metod oszustw i sposobów działania sprawców oraz weryfikacji autentyczności banknotów. Ponadto w ramach działań projektowych odbędą się zajęcia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Realizatorem merytorycznym projektu jest Wydział Prewencji KWP z siedzibą w Radomiu.

Okres realizacji projektu: 01.04.2021 – 30.10.2021 r.

 

 

Powrót na górę strony