Bezpieczeństwo Schengen

Szkolenia z informatyki śledczej

Data publikacji 17.12.2016

Szkolenia z informatyki śledczej W ramach projektu „Bezpieczeństwo gospodarcze strefy Schengen – doskonalenie wiedzy i działań Policji Mazowsza” przewidziano również organizację specjalistycznych szkoleń z informatyki śledczej. Cztery zorganizowane w projekcie szkolenia miały na celu podniesienie wiedzy i kompetencji osób zajmujących się dostarczaniem elektronicznych środków dowodowych pozwalających m.in. na wykrywanie nadużyć i przestępstw, dokonanych z użyciem komputera lub innych urządzeń elektronicznych.

Szkoleniami objętych zostało 8 osób - pracowników i funkcjonariuszy Laboratorium Kryminalistycznego oraz Wydziału dw z Cyberprzestępczością KWP zs w Radomiu.
Szkolenia  obejmowały zarówno cześć teoretyczną jak i praktyczną, dzięki której uczestniczy mogli ugruntować wiedzę dotyczącą poszukiwania i wykrywania dowodów nadużyć
i przestępstw, a pod okiem  specjalistów mogli dokonywać zabezpieczeń informacji zawartych na dyskach i urządzeniach mobilnych oraz zapoznać się z zasady i mechanizmy przechowywania informacji  i możliwościami  uzyskania do nich dostępu.

 

Szczegóły:

http://kwp.radom.pl/korupcja/aktualnosc,18,szkolenia-z-informatyki-sledczej

Powrót na górę strony