Bezpieczeństwo Schengen

Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy samochodami

Data publikacji 19.12.2016

Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy samochodami Prawie stu policjantów z garnizonu mazowieckiego odbyło szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodami osobowymi, które zorganizowane zostało na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie. Szkolenie udało się przeprowadzić dzięki współpracy Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu przy udziale środków z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

W dniach 22-30 listopada odbyło się szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym dla policjantów i pracowników cywilnych z mazowieckiego garnizonu Policji. Miało ono miejsce na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie, a w zajęciach udział wzięła grupa licząca 98 policjantów, z czego 70 to policjanci komórek ruchu drogowego, 28 to policjanci komórek pionu kryminalnego i prewencji oraz 2 pracowników cywilnych.

Program szkolenia obejmował m.in. zapoznanie z zasadą działania systemów wspomagających kierowcę i poprawiających bezpieczeństwo w nowoczesnych samochodach, trening statyczny, jazdę po wyznaczonym odcinku toru, technikę jazdy w zakrętach, hamowanie awaryjne z systemami antypoślizgowymi i stabilizującymi tor jazdy, a także technikę jazdy defensywnej.

Po zakończeniu szkolenia wręczono uczestnikom zaświadczenia potwierdzające odbycie szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym. Szkolenie współfinansowane zostało ze środków unijnych w ramach projektu nr 41/NMFPE15/14 „Bezpieczeństwo gospodarcze Strefy Schengen – walka z korupcją, doskonalenie wiedzy i działań Policji Mazowsza z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

 

Autor: podkom. Marcin Woźniak

 

Szczegóły:

http://kwp.radom.pl/korupcja/aktualnosc,15,szkolenie-z-doskonalenia-techniki-jazdy-samochodami

Powrót na górę strony