Bezpieczni w bankowości

Bezpieczni w bankowości elektronicznej już po raz trzeci!

Data publikacji 03.10.2019

Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu rozpoczęła realizację trzeciej edycji projektu pn. Bezpieczni w bankowości elektronicznej - doskonalenie wiedzy i działań Policji Mazowsza.

Głównym celem projektu jest wzrost kompetencji policjantów i pracowników mazowieckiej Policji w zakresie identyfikacji i zwalczania zagrożeń i przestępstw związanych z bankowością elektroniczną (karty płatnicze, rachunki internetowe) oraz w zakresie nowych trendów w szeroko rozumianej przestępczości gospodarczej.

Cel zostanie osiągnięty poprzez organizację seminarium oraz szkoleń kaskadowych, w których weźmie udział łącznie 320 funkcjonariuszy i pracowników Policji garnizonu mazowieckiego, którzy w ramach swoich zadań służbowych zajmują się problematyką związaną z bezpieczeństwem w bankowości elektronicznej oraz przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Nabyte umiejętności przyczynią się nie tylko do stosowania sprawdzonych metod ujawniania, wykrywania i zwalczania zagrożeń i przestępstw związanych z bankowością elektroniczną, ale również do rozwoju współpracy pomiędzy organami ścigania a instytucjami bankowymi, co niewątpliwie usprawni wymianę informacji w przyszłości.

Realizatorem merytorycznym projektu jest Wydział dw. z Cyberprzestępczością KWP zs. w Radomiu.

Okres realizacji projektu: 01.10.2019 – 15.03.2020 r.

Powrót na górę strony